ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 75/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2018/15
 20.09.2018

online
PDF Download

CTS Eventim
Společnost CTS Eventim, která se zaměřuje na prodej vstupenek na hudební, sportovní a jiné kulturní akce, zaznamenala v prvním pololetí opětovně dvojciferný růst. Tržby společnosti vzrostly na 606,6 milionů eur. Obzvláště dobré výsledky byly v segmentu Live Entertainment.

SEK
Kromě turecké liry byla na měnových trzích hlavním diskusním tématem také švédská koruna. V letech 2014-2017 švédská národní měna znehodnotila vůči euru zhruba deset procent, avšak tento rok k tomu přidala dalších šest procent. euro během tohoto období vzrostlo z úrovně pod 9,0 na 10,4 CZK.

Lira
Turecká lira je již několik měsíců pod silným tlakem. V srpnu se její propad zrychlil. Za jedno euro se v tomto období muselo zaplatit více než osm lir, zatímco ještě na začátku roku to bylo pouze 4,5 lir. Měnová krize žene inflaci do nových výšin.

Wikifolio
Zatímco největší evropské indexy jako DAX nebo Euro Stoxx 50 se v srpnu dostaly do mínusu, burzy v zámoří pokračovaly v dalším růstu. Především tech společnosti zaznamenaly nové rekordní hodnoty, navzdory mnohým varováním, která tomuto segmentu předpovídají výraznou korekci.

čislo 2018/14
 06.09.2018

online
PDF Download

Grand City Properties
Akcie společnosti Grand City Properties se nacházejí v silném růstovém trendu. Zatímco index MDAX se aktuálně kotuje na hodnotách z počátku roku, akcie tohoto „pronajímatele bytů“ zhodnotily o téměř 20 procent. Výrazný růst není bez důvodu.

Tesla
Šéf Tesly Elon Musk vždy něčím překvapí. Generální ředitel americké elektroautomobilky v srpnu na svém Twitteru oznámil, že společnost, kterou založil, by měla být privatizována, aby se mohlo nerušeně koncentrovat na svoji dlouhodobou misi.

Ryanair
Podobně jako zakladatel Tesly Elon Musk je znám svými extravagantními výstupy také šéf Ryanairu Michael O'Leary. Aby udržel neustálý mediální zájem o své nízkorozpočtové aerolinie tak například v roce 2003 dojel v obrněném tanku z druhé světové války před sídlo konkurenta Easyjet

Wikifolio
První High-tech akcie v letošním roce září a opětovně ohromují skvělou performance. Ben-chmarky TecDAX a Nasdaq 100 zhodnotily výrazně lépe než standardní indexy. Oba burzovní barometry jsou letos zhruba 15 procent v plusu a nacházejí se velmi blízko svých historických maxim. Hrozí nebezpečné přehřátí?

čislo 2018/13
 22.08.2018

online
PDF Download

Mutares
Německá investiční společnost Mutares AG se s oblibou podílí na společnostech, které nabízejí vysoký růstový potenciál, nebo alokuje svoje prostředky do firem, které se nacházejí před restrukturalizací či reorganizací. V červnu se uskutečnilo IPO dceřiné společnosti STS.

Juventus
Po devíti letech strávených v Realu Madrid se jeden z nejlepších světových fotbalistů Cristiano Ronaldo přestěhuje z týmu španělského vítěze Champions-League do dresu italského šampiona Juventusu Turín. 33-letý útočník podepsal smlouvu do roku 2022. Přestup stál 112 milionů eur.

E-Power
Indexu E-Power byl vyvinut ve spolupráci s investičním časopisem "Der Aktionär" a Morgan Stanley. Kromě toho obsahuje tento barometr ještě dvanáct dalších akcií společností, které hrají důležitou roli v komoditách, především v oblasti baterií a v dlouhodobém horizontu.

Wikifolio
Ještě lepší zhodnocení, než nejvýznamnější německý benchmark dosáhl technologický sektor. Důvěra v pozitivní vývoj společností ze segmentu TecDAX a Nasdaq 100 je stále neotřesitelná. Důvěra investorů je také tématem wikifolií, které minulý měsíc dosáhly velké přírůstky kapitálu.

čislo 2018/12
 09.08.2018

online
PDF Download

Ryanair
Irská letecká společnost Ryanair zaznamenala v prvním čtvrtletí 2018/19 velmi výrazný pokles zisku, a to o plných 20 procent. Hlavními důvody byly stávky a vyšší náklady na kerosin. A opětovní zlepšení tohoto stavu je přinejmenším v krátkodobém horizontu prozatím v nedohlednu.

AI
Investovat do tohoto megatrendu lze prostřednictvím certifikátu z emisní dílny švýcarské banky Vontobel, který má za podkladové aktivum Solactive Artificial Intelligence Performance-Index. Index je složen z 14 až 20 členů z dílčích AI subsektorů, hardwarových a softwarových platforem a Big Data.

Měď
Měď se považuje za „konjunkturální“ kov par excellence, protože se používá zejména při výstavbě nemovitostí a infrastrukturních projektů. Jak světová ekonomika roste, poptávka po mědi se zvyšuje. Pokud ekonomika zadrhává, kupující vyčkávají. To bylo také možné pozorovat v posledních týdnech.

Spin-Off
Z hlediska investora se klasické spin-off v minulosti mohly vyvíjet podstatně lépe než jejich srovnávací indexy. Investoři, kteří se chtějí podílet na hodnotovém vývoji spin-off, by proto mohli zohlednit certifikát Solative Global Spin-Off Index z emisní dílny švýcarské Vontobel.

čislo 2018/11
 10.07.2018

online
PDF Download

Porr
Porr se může pochlubit téměř 150letou
burzovní historií. Je nejstarší
rakouskou společností, která se kotuje
na vídeňském burzovním parketu, a to
již od roku 1869. Nyní se cenné papíry
této stavební společnosti poprvé ve
své historii zohlední v hlavním
rakouském akciovém indexu ATX

Tech-Stars
Investors magazín "Der Aktionär" vyvinul ve spolupráci a americkou investiční bankou Morgan Stanley řešení, které investorům umožní vsadit si cíleně na největší profitéry této indexové reformy. "Tech-Star Index" zohledňuje hodnotový vývoj vybraných deseti akcií.

BAT
Kdo chce investovat do čínského
internetového sektoru, nemůže toto
trio ignorovat. Chytré řešení má nyní
v nabídce Deutsche Bank. Tým z Xmarkets
nedávno emitoval index certifikát na nový BAT index. Označení BAT znamená iniciály počátečních písmen Baidu, Alibaba a Tencent.

onemarkets
Cena futures kontraktů za barel
americké lehké ropy West Texas
Intermediate (WTI) se v letošním roce
pohybuje mezi 58 až 75 USD. Na
začátku roku 2017 se OPEC dohodla
na omezení dodávek o téměř 1,8
milionu barelů denně s cílem zastavit
propad cen ropy.

čislo 2018/10
 20.06.2018

online
PDF Download

Deutsche Post
Deutsche Post čekalo minulý týden překvapení. Koncern oznámil, že v tomto roce očekává operativní zisk (EBIT) pouze kolem 3,2 miliardy eur. Ředitel Frank Appel doposud avizoval zisk na úrovni 4,15 miliardy eur. Koncern bojuje s důsledky vyššího počtu balíků.

Průmyslové kovy
Hedvábná stezka, starověká obchodní cesta z Evropy do východní Asie, byla dlouho tématem především pro historiky nebo geografy. Ovšem to se v současnosti mění. Pod označením „Nová Hedvábná stezka“ nebo „One Belt, one Road“ dochází k novému vybudování obchodních koridorů

MSCI
Na toto oznámení museli investoři dlouho čekat. Předně 1. června byly do globálních akciových MSCI konečně zahrnuty také čínské akcie tzv. A-shares. Tyto akcie jsou kotovány na burzách v Šanghaji a Shenzenu. v prvním kroku se zohlední pouze pět procent tržní kapitalizace A-shares.

Turecká lira
Turecký prezident oznámil, že chce po červnových parlamentních a prezidentských volbách zavést větší kontrolu měnové a hospodářské politiky. Erdoğan tlačí na centrální banku, aby přikročila ke snížení úrokových sazeb. Turecká centrální banka se prozatím nenechala ovlivnit.

čislo 2018/09
 20.06.2018

online
PDF Download

Value Stars
Hvězdný americký investor Warren Buffett a jeho partner Charles Munger pozvali začátkem května své akcionáře na výroční valnou hromadu koncernu Berkshire Hathaway, která se tradičně konala ve městě Omaha. Letos do tohoto města ve státě Nebraska dorazilo více než 42.000 akcionářů

Sustainable Finance
Pod „Sustainable Finance“ se rozumí zakotvení ekologických a sociálních faktorů do klíčových oblastí financí. To, co původně zni velmi abstraktně, postupně nabývá konkrétnějších forem. Podle současných představ Evropské komise by udržitelné aspekty měly být zabudovány do regulace.

Volkswagen
Pod „Sustainable Finance“ se rozumí zakotvení ekologických a sociálních faktorů do klíčových oblastí financí. To, co původně zni velmi abstraktně, postupně nabývá konkrétnějších forem. Podle současných představ Evropské komise by udržitelné aspekty měly být zabudovány do regulace.

Wikifolio
Akciové trhy nastartovaly do května fulminantním způsobem. Mnoho burzovních expertů očekává, že již v lednu započatá korektura je nyní definitivně u konce a velmi brzy budou zaznamenány nová letošní maxima. Mezi nejznámější burzovní moudrosti určitě patří „Sell in may“..

čislo 2018/08
 16.05.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Již před několika týdny jsme napsali, že podle důvěrných informací znovu jednají T-Mobile US (dceřiná společnost Deutsche Telekom) a její konkurent Sprint o potenciální fúzi. Nyní je to oficiální. Oba koncerny opětovně usilují o vzájemné spojení. Prozatím uzavřely vzájemnou dohodu.

Bet-at-Home
V Rakousku způsobil velkou nejistotu připravovaný návrh zákona, podle něhož by měly být blokovány online nabídky zahraničních poskytovatelů online-kasin. Bet-at-Home.com generuje většinu svých výnosů právě v této oblasti online-gamblingu. V prvním čtvrtletí 2018: 58,4 procenta.

Nintendo
Úspěch nejnovější herní konzole Switch, umožnil společnosti Nintendo výrazným způsobem zvýšit zisk a tržby. V roce 2017 se koncernový obrat více než zdvojnásobil a překonal 1,06 bilionu eur (osm miliard eur). Operativní zisk se dokonce zvýšil o 505 procent na 178 miliard jenů.

Wikifolio
Klid, stabilita, žádné vzrušení – na toto sází investoři do wikifolio certifikátů. Přinejmenším to lze vyčíst z dubnových žebříčků nejoblíbenějších wikifolios. Na začátku uplynulého týdne skončilo na akciových trzích historicky „lepší“ šestiměsíční období.

čislo 2018/07
 02.05.2018

online
PDF Download

Zooplus
Zooplus prezentovala hospodářské výsledky, které byly pro trhy zklamáním. Akcie reagovaly výrazným poklesem a kurz se dokonce dostal pod hodnotu 150 eur. Internetový prodejce pro domácí zvířata v tomto roce opětovně počítá se silným růstem mezi 21 až 23 procenty.

REITs
Americká banka Goldman Sachs nyní spojila 40 REITs společností do nového indexu s názvem Euronext Reitsmarket Global Balanced Price. Tento výběrový barometr zohledňuje 40 mezinárodních nemovitostních společností, které jsou kotovány na burzách.

HelloFresh
HelloFresh se jen velkými obtížemi podařil burzovní debut v listopadu 2017. Akcie německé společnosti pro služby odběru jídel byly uvedeny na trh za cenu 10,25 EUR, tedy přesně ve středu plánovaného rozpětí, které se pohybovalo od 9,00 do 11,50 EUR. Ale následný vývoj byl více než slušný.

Spotify
Hudební streamovací službě Spotify se podařil velmi působivý úvod na burze v New Yorku (NYSE). Švédská společnost se v polovině dubna začala na burze obchodovat za 165,90 USD, tedy zhruba 26 procent na referenčním kurzem 132 USD, který stanovila NYSE.

čislo 2018/06
 19.04.2018

online
PDF Download

DWS
V rámci reorganizační sanace dosáhla Deutsche Bank dalšího etapového vítězství. Její dceřiná společnost DWS se začala obchodovat ve velmi turbulentním tržním prostředí na burze ve Frankfurtu. První stanovená cena akcií DWS byla 32,55 EUR

Tesla
Aprílový žert Elona Muska, šéfa americké značky Tesla, poslal akcie výrobce elektromobilů dolů. Musk si na Apríla vystřelil z fanoušků Tesly, když na svém Twitteru oznámil bankrot americké elektroautomobilky. Ani mizerné hospodářské výsledky nemohly tento „žertík“ přebít

Wikifolio
Pro investory určitě nebyly uplynulé týdny na akciových trzích poklidnou procházkou. Ovšem úspěšní traders mohli udržet případné škody ve snesitelných hranicích, především díky individuální flexibilitě a důslednému zajištění. Dále prezentujeme Top 3 portfolia na sociální platformě wikifolio

Facebook
Stručně řečeno, jsme svědky významného propadu a současně vynikající šance pro vstup. S discount call od BNP Paribas je možné dosáhnout výnosu ve výši 20 procent, za předpokladu, že podkladová akcie se při splatnosti nebude obchodovat na úrovni nižší než 150 dolarů

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt