ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 82/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2019/04
 20.03.2019

online
PDF Download

Hliník
Vzhledem k tomu, že trh s hliníkem je v silném contango (tzn. budoucí ceny hliníkových fu-tures kontraktů jsou výrazně vyšší než ceny kontraktů aktuál-ních), je rozhodně smysluplné vy-užít produkty s optimalizovaným mechanismem automatického ro-lování.

Pick of the Week
Pick of the Week

Pick of the Week
Pick of the Week

Pick of the Week
Pick of the Week

čislo 2019/03
 06.03.2019

online
PDF Download

S&P 500 Express
Kdo z investorů hledá „konzervativní“ investici pro americký akciový trh, můžete ve svém uvažování zohlednit novou emisi, která má za podkladový index S&P 500. Tento cenný papír je každý rok vybaven pětiprocentním snížením realizační úrovně a při splatnosti disponuje rovněž zajištěním

5G
Podkladový index zohledňuje 20 akcií koncernů z různých sektorů, které mají co do činění s infrastrukturou 5G. Při výběru akcií se rovněž zohledňuje také to, kolik přihlášených patentů má vybraná společnost v segmentu 5G a také v kolika společných 5G konsorciích působí.

CO2
Aby mohly všechny evropské společnosti splnit tyto mezní hodnoty, byla v roce 2003 zavedena možnost obchodování s právy na emise CO2 tzv. "EU Emission Allowance", zkráceně "EUA". EUA subjektům umožňuje emisi jedné tuny CO2 nebo ekvivalentu jiných skleníkových plynů

Qualitätsaktien
Vybraných deset kvalitních akcií překonalo cenový pokles ve druhé polovině roku 2018 a vedlo si mnohem lépe než srovnatelné akciové indexy. Během uplynulých šesti měsíců výběrové portfolio porazilo MSCI World o plných 4,8 procenta

čislo 2019/02
 20.02.2019

online
PDF Download

German M&A
Tento výběrový barometr je pravi-delně vybaven 20 nejslibnějšími německými kandidáty na převzetí, kteří se rekrutují z indexů MDAX, TecDAX a SDAX. Manažerské po-platek ve výši jednoho procenta ročně je akceptovatelný: od své-ho tržního uvedení (v září 2013) dokázal produkt porazit hlavní in-dex DAX o více než 150 procent-ních bodů
[]
[]
[]

čislo 2019/01
 06.02.2019

online
PDF Download

S&T
Po velmi úspěšném třetím čtvrtletí zvýšila společnost S&T prognózu pro rok 2018. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) by za celý rok měl dosáhnout „nejméně 88 milionů, místo původně plánovaných 80 milionu EUR.

Zlato
Zájem o zlato dnes přesahuje dosavadní, běžně investičně aktivní, skupiny kupujících. Tuto skutečnost například ukazuje statistika vyhledávacích dotazů na Googlu, od 9. do 11. října poklesl na newyorské burze index Standard & Poor's 500 o téměř šest procent.

TSI 20
Tým z investičního magazínu AKTIONÄR vyvinul tzv. Trend-Signale-Indikator (TSI), který z více než 1000 evropských titulů umožní sledovat a systematicky „vyslídit“ 20 akciových titulů s nejslibnějším trendem. Pro tento prvotřídní výběr byl proto vytvořen index TSI E20.

Minimum Variance
Tento index dokáže překonat hlavní německý akciový index DAX i v dlouhodobém horizontu: Od začátku 2014 tak zaznamenal outperformance o více než 40 procentních bodů. Strategický index byl v roce 2007 koncipován Deutsche Börse a opírá se o poznatky moderní teorie portfolia.

čislo 2018/20
 28.11.2018

online
PDF Download

Allianz
Pojišťovací koncern Allianz reportoval vynikající výsledky, které dosáhl ve třetím čtvrtletí. Také většina analytiků na ně reagovalo pozitivně. Například společnost Independent Research, zvýšila svůj cílový kurz pro akcie Allianz z 225 na 230 EUR a potvrdila své dřívější doporučení „koupit“.

Varta
Společnost má bohaté zkušenosti v oblasti lithium-iontových technologií. Nezávisle na tom má Varta postavení experta na mikro-baterie v oblasti naslouchátek, stejně významné je její postavení při řešení pro „Hearables“, „Power Packs“ a ukládání energií.

E-Power Index
Tento výběrový barometr, který byl vyvinut ve spolupráci investičního magazínu „Der Aktionär“ a americké banky Morgan Stanley. Index v současnosti zohledňuje 14 akcií firem, které hrají důležitou roli ve výrobě baterií a jsou perspektivní také v dlouhodobém horizontu.

EUR/TRY
Naše sázka na konec propadu turecké liry vyšla: cena doporučeného turba se více než zdvojnásobila. Od svých maxim, kdy se za jedno euro platilo 8,00 lir, se v současnosti dostala lira až na úroveň 6,00 lir. Turecká měna však tímto pouze vykompenzovala část drastické devalvace.

čislo 2018/19
 15.11.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Deutsche Telekom zveřejnil v uplynulých dnech své prognózy o zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (Ebitda) a již potřetí v tomto roce je korigoval směrem nahoru. Koncern očekává, že v roce 2018 vydělá na základě devizových kurzů 23,6 miliardy eur.

Datagroup
Během nedávné tržní korekce bylo možné zaznamenat zajímavý jev: mnoho firemních manažerů - tzv. „insider“ - využilo výrazně nižších cenových hladin k tomu, aby odvážně nakupovali akcie svých vlastních společností.

Zinek
Cena kovu, který bývá primárně používán jako ochrana proti korozi u oceli a železa, poklesla v roce 2018 nejvíce ze všech tzv. průmyslových kovů. Nicméně cena bílého kovu zcela nezrezivěla, protože v posledních několika týdnech začalo oživení, které zastínilo další průmyslové kovy.

Electronic Gaming
Investoři mohou na tomto vývoji participovat s novým certifikátem, který byl emitován na Solactive Electronic Gaming Index, který X-markets tým z Deutsche Bank opět sekuritizoval, protože z důvodu zdanění dividend v USA, nebylo chvíli možné do tohoto produktu investovat.

čislo 2018/18
 31.10.2018

online
PDF Download

HeildelbergCement
HeildelbergCement se jako další zařadil mezi koncerny, které pro tento rok musely korigovat své prognózy směrem dolů. Reakce investorů se dostavila okamžitě. Ve velmi krátkém čase se cena akcií propadla o více než osm procent, na nejnižší úroveň od února 2017.

Global Family Owned
Společnosti ovládané rodinnými „klany“ dosahují v dlouhodobém horizontu často lepší výkonnosti a jsou navíc ziskovější. Tyto výsledky, které již byly předmětem mnoha vědeckých studií v minulosti, byly nyní opětovně potvrzeny švýcarskou bankou Credit Suisse.

Nordic Fish Farmer
Místo hus a kachen, se v Evropě objevuje na vánočním stole stále více a více ryb, přičemž losos patří ke zdaleka nejoblíbenějším. Není divu, že růžovo-oranžová ryba nejen dobře chutná, ale je také zdravější a snadněji stravitelná. I mimo vánoční čas se celková poptávka zvyšuje.

Blockchain Technology
"Blockchain" technologie patřila v loňském roce k nejžhavějším tématům i na akciovém trhu. V této technologii jsou všechny transakce zaznamenávány a řízeny společně v decentralizovaném datovém systému ("blockchain"). Například bitcoin je založen na tomto principu.

čislo 2018/17
 17.10.2018

online
PDF Download

Compugroup
Ještě na začátku srpna management společnosti cílil ve výnosech na 700 – 730 milionů eur. Následně se Compugroup pokusila ztráty omezit a potvrdila původní prognózy. Compugroup není jediným poskytovatelem a v tomto sektoru vládne tvrdá konkurence.

Nikl
Po výrazném růstu na počátku léta se cena niklu opět vrátila pod svoji výchozí úroveň ze začátku roku 2018. V dlouhodobém horizontu by však nová poptávka měla způsobit růst cen.
Obchodní spor mezi USA a Čínou se přitvrzuje, ale neočekává se, že to bude mít vážný dopad na ceny.

TraderFox
Je zaručeno pravidelné prověřování indexu: výběrové portfolio bude prověřováno každé čtvrtletí a případně odpovídajícím způsobem přizpůsobeno. Tato nová strategie se musí ještě osvědčit. Nicméně na trhu je již dostupný příslušný indexový certifikát u HVB onemarkets.

Daimler
Akcie koncernu ze Stuttgartu je nyní stabilní, proto by mohla mít smysl investice do Bonus Cap produktu od Citi. Cenný papír má splatnost v září 2019 a nabízí výnos ve výši 17,4 procenta, bariéra má odstup 15 procent (ISIN DE000CP03FR6).

čislo 2018/15
 03.10.2018

online
PDF Download

QSC
Na své červencové valné hromadě se německá společnost QSC rozhodla oddělit svůj obchodní segment s telekomunikacemi. Za tímto účelem byla celá divize převedena na stoprocentní dceřinou společnost Plusnet.

Mobile Payment Index
Kdo nechce nést individuální riziko jednotlivých akcií, ale zároveň chce své investice v tomto tržním segmentu široce diverzifikovat, najde vhodný finanční produkt v podobě Mobile Payment Index certifikátu, který uvedla na trh Deutsche Bank. Podkladový index zohledňuje 20 akcií.

Fintech Group
Se zveřejněnými údaji byl současně představen nový významný akcionář Österreichische Post. Za sedmiprocentní podíl ve Fintech Group zaplatí rakouská společnost přibližně 35 milionů eur neboli 28,55 EUR za akcii. Fintech bude s tímto akcionářem spolupracovat hlavně v Rakousku.

Wikifolio
Obchodní spor mezi USA a Čínou vstoupil do dalšího kola. Prezident Trump oznámil plán uvalit na čínské zboží cla ve výši přibližně 200 miliard dolarů. Samozřejmě že Číňané okamžitě zareagovali a Peking obratem uvedl, že zavádí odvetná cla v hodnotě nejméně 60 miliard dolarů.

čislo 2018/14
 06.09.2018

online
PDF Download

Grand City Properties
Akcie společnosti Grand City Properties se nacházejí v silném růstovém trendu. Zatímco index MDAX se aktuálně kotuje na hodnotách z počátku roku, akcie tohoto „pronajímatele bytů“ zhodnotily o téměř 20 procent. Výrazný růst není bez důvodu.

Tesla
Šéf Tesly Elon Musk vždy něčím překvapí. Generální ředitel americké elektroautomobilky v srpnu na svém Twitteru oznámil, že společnost, kterou založil, by měla být privatizována, aby se mohlo nerušeně koncentrovat na svoji dlouhodobou misi.

Ryanair
Podobně jako zakladatel Tesly Elon Musk je znám svými extravagantními výstupy také šéf Ryanairu Michael O'Leary. Aby udržel neustálý mediální zájem o své nízkorozpočtové aerolinie tak například v roce 2003 dojel v obrněném tanku z druhé světové války před sídlo konkurenta Easyjet

Wikifolio
První High-tech akcie v letošním roce září a opětovně ohromují skvělou performance. Ben-chmarky TecDAX a Nasdaq 100 zhodnotily výrazně lépe než standardní indexy. Oba burzovní barometry jsou letos zhruba 15 procent v plusu a nacházejí se velmi blízko svých historických maxim. Hrozí nebezpečné přehřátí?

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt